Godziny otwarcia i ceny

Godziny otwarcia:

od 1 listopada do 31 marca

  • poniedziałek - niedziela w godz. 9:00 - 17:00

Ostatnie wejście do podziemi o godz. 16:30
Przerwa w zwiedzaniu od 13:00 do 13:15

od 1 kwietnia do 31 października

  • poniedziałek - niedziela w godz. 9:00 - 18:00

Ostatnie wejście do podziemi o godz. 17:30
Przerwa w zwiedzaniu od 13:00 do 13:15

Cennik biletów

BILET NORMALNY  21,00 PLN
BILET ULGOWY (dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia, emeryci i renciści i osoby z grupą niepełnosprawności po ukazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki). Cena od osoby.  17,00 PLN
BILET RODZINNY (2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 16 roku życia lub 1 osoba dorosła + 3 dzieci do 16 roku życia). Cena dla rodziny.  49,00 PLN
BILET GRUPOWY (dla grupy powyżej 20 osób z przewodnikiem/opiekunem). Cena od osoby.  19,00 PLN za osobę + przewodnik bezpłatnie
BILET SZKOLNY (dla grupy szkolnej z opiekunem). Cena od osoby.  16,00 PLN za osobę + opiekun grupy bezpłatnie
Dzieci poniżej 4 roku życia  bezpłatnie
Po okazaniu kuponu członków Szlaku Tajemniczych Podziemi  zniżka 1 PLN

Dla grup wskazana jest wcześniejsza rezerwacja!

  • Ciekawostki

    Codzienność kłodzkich mieszczan, surowe prawa oraz tajemnice. Po więcej ciekawostek sięgnij tutaj

    • Studnie miejskie

      Średniowieczne i wczesnonowożytne Kłodzko wyposażone było w kilkanaście publicznych i prywatnych studni czerpalnych, ulokowanych w obrębie murów miejskich i zabudowań na Górze Zamkowej (tam korzystano z pięciu studni: najstarsza pochodziła z 1393 roku i zwana była Tumską, a najgłębsza – Piekarska,była głęboka na ok. 60 m).

    • O zatruwaniu studni

      Będące jedynymi i pewnymi źródłami życiodajnej wody studnie były pilnowane i chronione, zwłaszcza w czasach wojennych. Studnie prywatne odgradzane były płotami w celu ograniczenia do nich postronnych osób. Tym niemniej jedna z legend podaje, że w 1806 r. doszło do zatrucia Studni Piekarskiej, znajdującej się na Górze Zamkowej w obrębie zabudowań fortecznych.

    • Publiczne egzekucje w Kłodzku

      Egzekucje publiczne w Kłodzku wykonywano od średniowiecza do XIX w. Stała szubienica w mieście była znakiem posiadania przywileju karania śmiercią tych, którzy wystąpili przeciw prawu i zasadom moralnym. Ostatnia egzekucja została tu wykonana w 1850 r.

    • Kaci kłodzcy

      Pojawienie się urzędu kata należy wiązać w wykształcaniem się sądownictwa i pierwszych kodeksów prawa niemieckiego. Pierwsze wzmianki o zawodowych katach pojawiają się w źródłach w XIII w., ale profesjonalizacja fachu katowskiego i regulacje z nim związane ewoluowały powoli. 

    • Kary

      Od XVI w. przestępstwa karano coraz surowiej i z dużym okrucieństwem. W procesach inkwizycyjnych dopuszczano tortury. Obok coraz popularniejszych w XVI w. procesów inkwizycyjnych za szczególnie szkodliwe społecznie uznane zostały przestępstwa przeciw moralności.

  • Info
  • Podziel się

    Udostępnij w mediach społecznościowych

  • Wizyty

    Odwiedzin wszystkich 294340, odwiedzin dzisiaj: 106

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com